MARKÍZA • ŠTVRTOK • 20:30

Hviezdy z Hornej Dolnej: Kto dostal svoje dieťa do seriálu?

29. 11 2017 10:00 | len, pet
Matej Landl, Maruška Vačková a Jakub Tabaček
Matej Landl, Maruška Vačková a Jakub Tabaček Foto: TV Markíza, archív Z. V.
Matej Landl mladší
Maruška Vačková ako Bystrova dcéra
Jakub Tabačik si zahral Tunelovho syna

Niektorí herci sa pred kamerami stretli s vlastnými potomkami.

Kultový komediálny seriál Horná Dolná sa môže pochváliť skvelým hereckým obsadením. No vedeli ste, že pred v kamerami v najznámejšej slovenskej dedine sa to dokonca hemží  rodinnými klanmi? Viacerí z hlavných predstaviteľov si totiž zahrali s vlastnými deťmi!

Matej Landl a syn Matej

Večne naliaty Bystro má štyri deti, aj keď si to väčšinou nepamätá. A jedným z jeho synov je Ondrík Bystriansky, ktorého hrá skutočný syn Mateja Landla, 13-ročný Matej. Do seriálu sa dostal v podstate náhodou.

PART_1511183399422.jpeg
Foto: archív M. L.
 

"Raz ma boli aj s manželkou pozrieť na nakrúcaní aj s druhým synom. Motali sa tam okolo a vtedajšieho režiséra Tomáša Janča napadlo, že by som mohol mať aj v seriáli syna. Maťka obliekol do podobných montérok aké má Bystro. To bol taký prvý nástrel, vtedy mal len takú beztextovú rolu. Keď neskôr Jančo napísal diel, v ktorom hrajú štyri Bystrove deti, tak ma oslovili znova, či by som mohol doniesť Maťka a či by bol ochotný hrať. Keď som sa ho doma spýtal, tak bol veľmi nadšený a veľmi ho to baví," opísal seriálové spojenie otca a syna Matej Landl. Teda ten starší.

Zuzana Vačková a dcéra Maruška

Tiež iba šťastnou náhodou, ktorá priamo súvisí s obsadením syna Mateja Landla, sa v Hornej Dolnej objavila aj dcéra Zuzany Vačkovej Maruška. Keďže Bystro mal mať zrazu štyri deti, museli sa zohnať ďalší detskí herci.

maruska.jpg
Foto: archív Z. V.
 

"Režisér ma oslovil, či by som nemohla priviesť Marušku. Potom sa v seriáli začala objavovať častejšie, ale pri nakrúcaní sme sa pred kamerou spoločne nestretli. A keďže jej postava je skutočne malá, tak ani texty sme sa veľmi učiť nemuseli," vysvetľuje cestu svojej dcéry do Hornej Dolnej Zuzana Vačková.

Juraj Tabaček a syn Jakub

Potom, ako sa v seriáli začali objavovať Bystrove deti, režisér sa rozhodol, že vlastných potomkov by mal mať aj ďalší kumpán z mokrej štvrte Tunel. Tentoraz však trochu mladšie, aby sa zohľadnil vekový rozdiel medzi opitými kamarátmi.

maly soko.jpg
Foto: TV Markíza
 

Režisér sa preto obrátil priamo na Juraja Šoka Tabačka, či by si herecký chlebík nechcel skúsiť jeho vlastný syn Jakub. Mini-Šoko sa zatiaľ objavil len v malej epizodnej role. No ak sa jeho postava bude tvorcom hodiť do konceptu, je celkom možné, že sa v seriáli objaví častejšie. Pretože už viackrát sa v Hornej Dolnej stalo, že z malej epizódnej roly sa postupne stala omnoho väčšia.

Horná Dolná - každý pondelok o 20:30 na Markíze

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Horná Dolná - vo štvrtok, 22. novembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na