MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

29. 11 2017 10:00 | len, pet

Hviezdy z Hornej Dolnej: Kto dostal svoje dieťa do seriálu?

Niektorí herci sa pred kamerami stretli s vlastnými potomkami.

Matej Landl, Maruška Vačková a Jakub Tabaček
Matej Landl, Maruška Vačková a Jakub Tabaček Foto: TV Markíza, archív Z. V.
Matej Landl mladší
Maruška Vačková ako Bystrova dcéra
Jakub Tabačik si zahral Tunelovho syna

Kultový komediálny seriál Horná Dolná sa môže pochváliť skvelým hereckým obsadením. No vedeli ste, že pred v kamerami v najznámejšej slovenskej dedine sa to dokonca hemží  rodinnými klanmi? Viacerí z hlavných predstaviteľov si totiž zahrali s vlastnými deťmi!

Matej Landl a syn Matej

Večne naliaty Bystro má štyri deti, aj keď si to väčšinou nepamätá. A jedným z jeho synov je Ondrík Bystriansky, ktorého hrá skutočný syn Mateja Landla, 13-ročný Matej. Do seriálu sa dostal v podstate náhodou.

PART_1511183399422.jpeg
Foto: archív M. L.
 

"Raz ma boli aj s manželkou pozrieť na nakrúcaní aj s druhým synom. Motali sa tam okolo a vtedajšieho režiséra Tomáša Janča napadlo, že by som mohol mať aj v seriáli syna. Maťka obliekol do podobných montérok aké má Bystro. To bol taký prvý nástrel, vtedy mal len takú beztextovú rolu. Keď neskôr Jančo napísal diel, v ktorom hrajú štyri Bystrove deti, tak ma oslovili znova, či by som mohol doniesť Maťka a či by bol ochotný hrať. Keď som sa ho doma spýtal, tak bol veľmi nadšený a veľmi ho to baví," opísal seriálové spojenie otca a syna Matej Landl. Teda ten starší.

Zuzana Vačková a dcéra Maruška

Tiež iba šťastnou náhodou, ktorá priamo súvisí s obsadením syna Mateja Landla, sa v Hornej Dolnej objavila aj dcéra Zuzany Vačkovej Maruška. Keďže Bystro mal mať zrazu štyri deti, museli sa zohnať ďalší detskí herci.

maruska.jpg
Foto: archív Z. V.
 

"Režisér ma oslovil, či by som nemohla priviesť Marušku. Potom sa v seriáli začala objavovať častejšie, ale pri nakrúcaní sme sa pred kamerou spoločne nestretli. A keďže jej postava je skutočne malá, tak ani texty sme sa veľmi učiť nemuseli," vysvetľuje cestu svojej dcéry do Hornej Dolnej Zuzana Vačková.

Juraj Tabaček a syn Jakub

Potom, ako sa v seriáli začali objavovať Bystrove deti, režisér sa rozhodol, že vlastných potomkov by mal mať aj ďalší kumpán z mokrej štvrte Tunel. Tentoraz však trochu mladšie, aby sa zohľadnil vekový rozdiel medzi opitými kamarátmi.

maly soko.jpg
Foto: TV Markíza
 

Režisér sa preto obrátil priamo na Juraja Šoka Tabačka, či by si herecký chlebík nechcel skúsiť jeho vlastný syn Jakub. Mini-Šoko sa zatiaľ objavil len v malej epizodnej role. No ak sa jeho postava bude tvorcom hodiť do konceptu, je celkom možné, že sa v seriáli objaví častejšie. Pretože už viackrát sa v Hornej Dolnej stalo, že z malej epizódnej roly sa postupne stala omnoho väčšia.

Horná Dolná - každý pondelok o 20:30 na Markíze


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Horná Dolná - vo štvrtok, 24. mája, o 20.30!
Najčítanejšie zo sekcie Horná Dolná