Horná Dolná cover

MARKÍZA • ŠTVRTOK • 20:30 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Začiatky Hornej Dolnej neboli jednoduché: Nebyť týchto ľudí, herci by to mali ťažké

27. 02 2021 09:00 | lch
Horná Dolná
Horná Dolná Foto: TV Markíza

Štáb takmer dva roky fungoval ako kočovníci.

Obľúbený seriál Horná Dolná sa nakrúca v malebnej dedinke Nová Lehota, to už fanúšikovia seriálu vedia. Čo však nevedia, je to, že momentálne sa ako priestory maskérne a kostymérne i zázemie pre štáb, ale aj parkovanie „rapidky“ využívajú priestory Obecného úradu Nová Lehota. Nebolo však tomu vždy tak.

TIP NA ČLÁNOK: Tajomstvá Hornej Dolnej, o ktorých ste netušili

Na začiatku, takmer dva roky, fungovali členovia štábu ako kočovníci. Väčšinu kostýmov a techniky mal štáb uskladnený v hoteli, v ktorom je ubytovaný. Každé ráno sa musela potrebná technika a kostýmy nabaliť do auta a zaviezť do dediny. Tam rozložiť, pripraviť, použiť a potom všetko zase zbaliť, odviezť, uložiť v hoteli a ďalší deň opäť to isté. Ako svoje zázemie, kostymérňa a maskérňa im cez deň slúžila malá garáž v dome manželov Kováčikových. Tento dom je v deji divákom známy ako Starostov dom.

Tam však pravdepodobne vzniklo to čaro a iskra tohto seriálu, kde vzájomná blízkosť, súdržnosť a také to zžitie s týmto seriálom, hercami, štábom a domácimi obyvateľmi vytvorilo mix neopakovateľných zážitkov, ktoré všetkým dovoľujú cítiť sa v práci ako doma.

Sledujte nové príbehy z Hornej Dolnej od 4. marca!

 

Upútavka

 
Horná Dolná - vo štvrtok, 2. decembra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na