Horná Dolná cover

MARKÍZA • ŠTVRTOK • 20:30 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Vedeli ste, koľko dní sa nakrúca jedna epizóda Hornej Dolnej?

27. 04 2021 17:00 | lch
Nakrúcanie seriálu Horná Dolná
Nakrúcanie seriálu Horná Dolná Foto: TV Markíza
Nakrúcanie seriálu Horná Dolná
Nakrúcanie seriálu Horná Dolná
Horná Dolná

Aj v tomto je čaro jej úspechu.

Asi každý fanúšik Hornej Dolnej oceňuje autentické prostredie, v ktorom sa seriál nakrúca. Ako jeden z mála sa totiž nakrúca takmer celý v exteriéri a nakrúcanie jeden epizódy trvá vyše štyri dni. Na rozdiel od bežných ateliérových seriálov je to o to náročnejšie, že ich pri nakrúcaní ovplyvňuje okolitý svet - počasie, rôzne zvuky áut, lietadiel, píly, svetlo, slnko a podobne.

Pri nakrúcaní sa kladie dôraz na precíznosť či pekný obraz. Mnohokrát sa v rámci dňa pre slnko prehadzujú obrazy. Pri exteriérovej výrobe treba myslieť na množstvo vecí a nastaviť samotný obraz trochu komplikovanejšie a dlhšie ako pri tej ateliérovej.

TIP: Začiatky Hornej Dolnej neboli jednoduché: Nebyť týchto ľudí, herci by to mali ťažké

Špecifický je napríklad aj tým, že sa nakrúca v dedine, ktorá reálne existuje, v reálnych priestoroch, v ktorých ľudia žijú. Bežne dedinu navštevovali húfy turistov. Teraz je to pre pandémiu nemožné. Všetci sa však tešia, keď budú môcť dedinu opäť navštíviť.

Bežní ľudia tak mali možnosť vidieť, ako sa seriál nakrúca, videli celú výrobu naživo, stretli svojich obľúbených hercov. Dokonca si herci i štáb často vypočuli na konci obrazu potlesk, čo v žiadnom ateliéri nie je možné zažiť. Sú to v podstate také slovenské Hoštice.

Horná Dolná každý štvrtok na Markíze v klasickom čase o 20.30 h alebo už teraz na VOYO!

 

Upútavka

 
Horná Dolná - vo štvrtok, 21. októbra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na