Horná Dolná cover

MARKÍZA • ŠTVRTOK • 20:30 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Hornú Dolnú zasiahla smutná správa: Obľúbený obyvateľ nás navždy opustil

24. 03 2021 08:00 | markiza.sk
Hornú Dolnú zasiahla smutná správa
Hornú Dolnú zasiahla smutná správa Foto: TV Markíza
Pán Vendelín v Hornej Dolnej
Pán Vendelín v Hornej Dolnej
Pán Vendelín v Hornej Dolnej

Dlhé roky bol súčasťou obľúbeného seriálu.

Pred koncom roka otriasla herecký svet správa o odchode herca Štefana Kožku, ktorý v Hornej Dolnej stvárňoval nezabudnuteľného zverolekára Jána Chalupku. Začiatkom roka prišla ďalšia smutná správa.

Dlhé roky bol neoddeliteľnou súčasťou seriálu a stál pri jeho zrode. Sympatický dedinčan Vendelín sa v seriáli začal objavovať od samého začiatku a postupne sa s hercami a štábom spriatelili. Pán Vendelín sa už v jeho obľúbenej Hornej Dolnej neobjaví, začiatkom roka, bohužiaľ, zomrel. V Novej lehote prežil celý svoj život a v miestnej krčme mal dokonca pred šesťdesiatimi rokmi svadbu.

ZAK_2294.jpg
Foto: TV Markíza
 

Obyvateľov dedinky si obľúbili aj herci, ktorým prirástli k srdcu. Mnohokrát si pomáhajú aj v súkromných záležitostiach, miestni im navaria, napečú a tešia sa na natáčacie dni. „Za ten dlhý čas, čo tu nakrúcame, tak si na nás zvykli. Myslím si, že nás majú radi a my máme radi ich,“ prezradil Marek Majeský. Dá sa povedať, že ľudia na nich reagujú ako na rodinu, lebo za toľko rokov, čo sa u nich v dedine pohybujú, si na nich dokonale zvykli. Herec Matej Landl alias Bystro dopĺňa: „Už po pol roku natáčania sme mali dojem, ako keby sme sa sem vracali domov.“

_ACO4481.jpg
Foto: TV Markíza
 

Najbližšia časť seriálu s názvom „Srdco“ bude venovaná Vendelínovej pamiatke.

Sledujte Hornú Dolnú vo štvrtok o 20.30 h na Markíze alebo už teraz na VOYO!

 

Upútavka

 
Horná Dolná - vo štvrtok, 2. decembra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na