Horná Dolná cover

MARKÍZA • OD 9. MÁJA • V PREDSTIHU NA VOYO •

V Hornej Dolnej nebolo vždy veselo: Títo herci už nie sú medzi nami

04. 07 2022 09:00 | markiza.sk
Hornú Dolnú zasiahla smutná správa
Hornú Dolnú zasiahla smutná správa Foto: TV Markíza
Pán Vendelín v Hornej Dolnej
Pán Vendelín v Hornej Dolnej
Pán Vendelín v Hornej Dolnej

Dlhé roky boli súčasťou obľúbeného seriálu.

Pred koncom roka 2020 otriasla slovenská herecká scéna správa o odchode herca Štefana Kožku, ktorý v Hornej Dolnej stvárňoval nezabudnuteľného zverolekára Jána Chalupku. Začiatkom nasledujúceho roka prišla ďalšia smutná správa.

Dlhé roky bol neoddeliteľnou súčasťou seriálu a stál pri jeho zrode. Sympatický dedinčan Vendelín sa v seriáli začal objavovať od samého začiatku a postupne sa s hercami a štábom spriatelili. Pán Vendelín sa už v jeho obľúbenej Hornej Dolnej neobjaví, začiatkom roka 2021, bohužiaľ, zomrel. V Novej Lehote prežil celý svoj život a v miestnej krčme mal dokonca pred šesťdesiatimi rokmi svadbu. Dnešná reprízová epizóda seriálu s názvom Srdco bude venovaná práve jeho pamiatke.

ZAK_2294.jpg
Foto: TV Markíza
 

Obyvateľov dedinky si obľúbili aj herci, ktorým prirástli k srdcu. „Za ten dlhý čas, čo tu nakrúcame, tak si na nás zvykli. Myslím si, že nás majú radi a my máme radi ich,“ prezradil Marek Majeský. Dá sa povedať, že ľudia na nich reagujú ako na rodinu, lebo za toľko rokov, čo sa u nich v dedine pohybujú, si na nich dokonale zvykli. Herec Matej Landl alias Bystro dpolnil: „Už po pol roku natáčania sme mali dojem, ako keby sme sa sem vracali domov.“

_ACO4481.jpg
Foto: TV Markíza
 

Sledujte reprízu seriálu Horná Dolná v pondelok o 21.55 h na Markíze alebo už teraz na VOYO!